Bayilik Başvuruları

Oto Yıkama Dükkanı Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Oto Yıkama Dükkanı Bayilik Nasıl Alınır?

Oto Yıkama Bayilik Almak İstiyorum : Araba yıkama dükkanı yeni bir iş kurmak isteyen yatırımcılar için, öncelikle yapılması gereken başvurular ve bulundurması gereken belgeler gerekmektedir. Tabi ki bu belge başvurular sektör ve faaliyet gösterecek olduğu işletme büyüklüğüne göre değişmektedir.

Oto yıkama dükkanları yeni iş yeri açmak isteyen kullanıcılar tarafından öncelikli olarak düşünülen bir meslek türüdür. Birçok kişi tarafından düşünülüyor olması bu işletmelerin yaygınlaşmasına yol açmıştır. Oto yıkama dükkanları çoğunlukla işlerinden fırsat bulamayan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu işletmelerin yüksek kazançlar elde ettiği de biliniyor. Kazancın yüksek oluşu da bu işletmelere olan rağbeti artırmıştır. İş kurmak isteyen kişilerin öncelikli olarak araştırma yapması gerektiği gibi bu iş için de önceden araştırma yapılması gerekiyor. Bu işletmeye sahip olmak isteyen kişilerin birçok firma arasından seçim yapmaları gerekir. Bu nedenle kapsamlı bir araştırma yapılmalıdır ve en bilinen firmanın seçilmesi gerekiyor. Böylelikle daha çok müşteri kazanmış olacaktır.

Oto yıkama bayilik başvurusu için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Piyasa da birçok oto yıkma firması bulunmaktadır. Bunları teker teker araştırarak, size uygun olanı seçin.

Günümüzde ihtiyaçlar ihtiyaçları doğuruyor desek yanlış olmaz. Haliyle her gelen yeni şeyin bir de yanında yeni ek bir ihtiyacı çıkmakta. Mesela halı kullanımı ile birlikte halı yıkama firmalarının artması gibi araba kullanımının artması ile birlikte çok sayıda firma araba yıkama işine başlamış ve bir çoğu kurumsal firma olarak belli bir kitleye hitap etmeye başlamıştır.

Oto yıkama bayilik veren firmalar gibi duyumlarınız çok fazla olabilir ama oto yıkama bayilik şartları ve oto yıkama bayilik firmalara başvururken nelere dikkat edilmeli hiç düşündünüz mü?

Oto Yıkama Bayiliği Ne Kadara Mal Olur

oto yıkama bayilik maliyeti : oto yıkama bayilik paketleri başvuru yapmadan önce belirli konserlerde ve belirli paketler halinde sunulmakta. Haliyle sistem böyle olunca oto yıkama bayilik ücretleri , oto yıkama bayilik fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu konudan çıkaracağımız gibi oto yıkama bayilik alma aslında çok da kolay bir süreç değildir.

Buradan anlaşılacağı gibi oto yıkama ücretsiz bayilik veren firmalar çok azdır. Yani firmalar bu işten para kazanan ve aynı zamanda reklam, kurum vs. para harcayan yerlerdir olduğundan sizden belli bir ücret talep etmesi beklenir.

Oto yıkama bayilik için yapılması gereken bir çok işlem bulunmaktadır. Bu işlemleri sıralayacak olursak;

Oto Yıkama İçin Dükkân Seçimi

İşletme bilindiği üzere geniş bir metrekare alanına sahip olması gerekmektedir. Bir mahalle arasında oto yıkama açmak için ortalama 300- 350 metrekare alan başlangıç için yeterlidir. Dükkan seçimi yaparken, üstünün açık olması sizin için ekonomik ve karlı olacaktır. Üstünün açık olmasının yanında müşteri ve personelin bir bekleme salonu olması gerekmektedir. Oto yıkama alanında, bir depoya ihtiyacınız bulunmaktadır.

Bunun sebebi ise kullanacak olduğunuz araçları toplu alarak ucuza getirebilirsiniz. İşletmeniz aynı zaman da insanların rahatsız olmayacağı bir seviyede izole edilmiş olması gerekmektedir. Belediyeye ya da ilgili birimlere şikâyet edilmesi halinde almış olduğunuz ruhsatınıza el koyulabilir ya da işletme kapama cezası uygulanabilir.

oto yıkama açmak istiyorum

Ülkemizde Hangi Çeşit Oto Yıkama Firmaları Vardır

 • susuz oto yıkama bayiliği
 • buharlı oto yıkama bayiliği
 • oto yıkama makinelerı bayiliği
 • oto yıkama malzemeleri bayiliği
 • oto yıkama sistemleri bayiliği

Oto Yıkama Açmak İçin Gerekli Olan Sermaye

İşletmenizi kurmak için, gerekli olan sermayeyi bulmanız gerekmektedir. Bu sermaye birikmiş ya da borç alabileceğiniz herhangi biri yoksa devletin iş yeri açmak için vermiş olduğu hibe ve kredilerden yararlanabilirsiniz. Ortalama olarak mahalle içerisinde açmayı planlıyorsanız 40- 50 bin arası bir bütçe bulundurmanız gerekmektedir.

Vergi Dairesinde Yapılması Gerekenler

Yeni bir iş yeri kurmak için vergi dairesine, belediye, ticaret sanayi odaları,son olarak mali hesaplarınızı devletin istediği tarzda hazırlamanızı sağlayabilen bir muhasebeciye ihtiyacınız bulunmaktadır.

Vergi dairesinde yapılacaklar, dükkân açmayı düşündüğünüz bölge üzerinde ki ilgili vergi dairesine başvurarak, gerçek usülde işe başlama formu ismi verilen gerekli form temin edilerek, iş kurmak isteyen kişinin gerekli alanları doldurarak imzalaması gerekmektedir.

Belediyede Yapılması Gerekenler

İlk olarak bir iş yeri açmadan önce belediyeye giderek, açmayı düşündüğünüz sektör ile ilgili gerekli olan izinleri öğrenmeniz gerekmektedir.

Birkaç belediye, sektörlere göre farklı işlemler sağlamaktadır. Belediye de gerekli işlemler tamamlandıktan sonra tatil günleri çalışma ruhsatı almanız size yarar sağlayacaktır.

Bağ Kur da Yapılması Gerekenler

İş yeri sahibi olanlar, zorunlu olarak sigorta almak zorunda kalmaktadırlar. Bağ- kur il müdürlüğüne giderek, bağ- kur giriş bildirgesini doldurduktan sonra alakalı birimlere onaylatılması ve gereken birimlere teslim edilmelidir.

Ticaret Odasında Yapılması Gerekenler

Ticaret kanunun 42 ve ticaret sicil tüzüğünün 13. Maddesi gereğince, bütün ticari işletmelerin açılmış olduğu günden itibaren 15 gün içerisinde işletmesini ve seçmiş olduğu ticaret lakabını, işletmenin merkezin ticaret siciline tescil aynı zaman da ilan ettirmeye zorunlu kılınmıştır.

Esnaf Odasında Yapılması Gerekenler

Oto yıkama açarken, yapmanız gerekmekte olan diğer bir işlem ise, ilgili olan esnaf odasında, sektörünüze uygun olan gerekli tüm belgeleri sormanı gerekmektedir. Bütün sektörde farklı farklı işlemler olduğundan,bu konu üzerinde fazla detay bulunmamaktadır. Bulunduğunuz yer de bulunan esnaf odasına giderek gereken formları doldurarak gerekli belgeleri temin edebilirsiniz.

Oto Yıkama Ruhsatı Nereden Alınır

Gerekli olan tüm ruhsat hakkındaki bilgileri herhangi bir belediye binasına giderek öğrenebilirsiniz.

Muhasebede Yapılması Gerekenler

Oto yıkama için gerekli olan mali işlemlerin herhangi bir muhasebe ya da mali müşavirlik bürolarına giderek, oto yıkama dükkânı için yapılması gereken bütün işlemleri kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu işlemler muhasebeci ya da müşavir tarafından sizin adınıza yapılacaktır.

Ülkemizde Yaygın Olarak Bayilik Sistemi Olan Firmalar

 • würth oto yıkama bayilik alma
 • apex oto yıkama bayilik
 • atas oto yıkama bayilik
 • autowax oto yıkama bayilik
 • beni yıka oto yıkama bayilik
 • carwax oto yıkama bayilik
 • car wash oto yıkama bayilik
 • meguiars oto yıkama bayilik
 • magirus oto yıkama bayilik
 • dmax oto yıkama bayilik
 • vip susuz oto yıkama bayilik
 • 3m oto yıkama bayilik
 • redline oto yıkama bayilik
 • mafra oto yıkama bayilik
 • sonax oto yıkama bayilik fiyatı
 • my wash oto yıkama bayilikleri
 • ziebart oto yıkama bayilik
 • vip oto yıkama bayilik
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek
müşteri hizmetleri hepsiburada iletişim hepsiburada iletişim papara müşteri hizmetleri