Nasıl Başvuru Yapılır?

Amazon Prime Nedir? Üyelik Nasıl Yapılır? İptali ve İadesi

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime, ABD’li bir firma olan e-ticaret dev markası Amazon’un 19 ülkede 150 milyon abonesinin yanı sıra artık, şu anda Türkiye’de de üyelik hizmeti vermeye başlamış bulunmaktadır. Amazon Prime, Amazon’un alışveriş ve eğlence hizmetlerini entegre ederek belirli şehirlerde aynı gün ya da sonraki gün teslimat hizmetleri sunar. Bunun yanında; Amazon Original, çevrim içi bir dizi ve film izleme platformlarına da hem dünya da hem de yerelde rakip olarak konumlandırılmıştır. Orijinal içerik ve ödüllü birçok film ve dizilere sahip olan Prime Video, Prime Gaming oyunları ve Prime üyelerine, özel indirimler ve fırsatlar sunar.

Amazon Prime, yalnızca Amazon’un hizmetlerinden faydalanmanızı sağlarken; aynı zamanda hızlı sevkiyat, ertesi gün teslimat, video ve oyun hizmetlerinden yararlanma fırsatlarını da hizmet içeriğinde bulundurmaktadır. Amazon Prime’ın yurtdışındaki hizmetleri ayrıca e-kitapları ve müziği de içerir. Platforma ilk kez üye olan kullanıcılar, 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanım hakkına sahip olacaklardır. Amazon Prime hem küresel ölçekte hem de girdiği pazarda yerel şirketlerle rekabet etmektedir.

Amazon Prime İçeriklerinde Neler Bulunmaktadır?

Amazon Prime üyeliğinin bir parçası olarak sağlanan hizmetler; ücretsiz hızlı sevkiyat, Prime Gaming, Prime Video, Prime Day ve özel indirimler gibi fırsatları içerir.

Ücretsiz hızlı kargo içerisinde elektronik cihazlar, bilgisayar, moda ürünleri, mutfak eşyaları, bijuteri, kitap, ev ürünleri gibi birçok ürün, hızlı bir şekilde gönderilmektedir. Prime Video içerisinde de yer alan Türkçe altyazı veya Türkçe dublaj seçenekleriyle pek çok Amazon Original filmleri de dahil olmak üzere film ve dizi seçeneklerine erişim sağlanması mümkün kılınmaktadır.

Prime Gaming içeriğinde ise birçok oyun seçeneğine erişimin yanında her ay ücretsiz oyunlar da bulunmaktadır. Aynı zamanda dileyen üyelerin de tercih edebileceği Twitch.tv kanalı aboneliği de yer almaktadır.

Prime Day hizmeti ise salt Amazon Prime üyelerine yönelik uygulanan Amazon’un dünya çapında düzenlediği yılın en büyük indirim günlerine ve de fırsatlarına erişim olanağı sunmaktadır.

Son olarak da en çok tercih edilen marka ve ürünlerine özel indirim fırsatlarına erişim, “özel fırsatlar” hizmetleri arasında yer almaktadır.

Amazon Prime nedir iptali ve iadesi

Aynı Gün Teslimat Hizmeti

Amazon Prime, ülkemizdeki hizmetlerinde öncelikli olarak İstanbul, Bursa ve Kocaeli illerinde 50 TL ve üzeri geçerli ürünlerin alışverişlerinde aynı gün teslimat hizmeti veren ücretsiz ve hızlı kargo hizmeti ile ön plana çıkmaktadır.

Bunun yanında ücretsiz ve hızlı kargo hizmetinde ek olarak İstanbul, İzmir, Manisa, Ankara, Bursa, Antalya, Kocaeli, Bolu ve diğer on ilde üyelere ertesi gün ücretsiz teslimat hizmeti verilmektedir.

Amazon Prime Ücreti

30 günlük ücretsiz deneme süresinin ardından www.amazon.com.tr/prime adresinden Prime hizmetine aylık 7,90 TL ücret ödemesi ile abone olma imkanınız bulunmaktadır.

Aylık sadece 7,90 TL’ye ücretsiz ve hızlı kargo seçenekleriyle çeşitli ürünleri satın alabilmenizin yanında Amazon Prime üyelerine özel indirimler ve ödüllü film ve dizi içeriklerinden de yararlanabilirsiniz.

Öğrenciler için de hem uygun hem de indirimli fiyatlarda üyelik fırsatlarından faydalanma olanakları bulunmaktadır. Türkiye’de de hizmet vermeye başlayan Amazon Prime’ın olanaklarından ve de avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, resmi web sayfasına girerek gerekli incelemeleri yapabilir ve de dilerseniz üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Amazon Prime nedir iptali ve iadesi

Amazon Prime Nasıl Üye Olunur?

Amazon Prime, Amazon tarafından sağlanan özel içerik ve de hizmetler için bir abonelik sistemi olarak ifade edilebilir. Üyeliğinizi 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz ki bu da birçok avantajdan faydalanmanızı ve fikir edinmenizi sağlayacaktır.

Amazon’un resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan “Dene Prime” butonuna tıklayarak ya da https://www.amazon.com.tr/prime adresi üzerinden hesap oluşturarak üyelik elde etme imkanınız bulunmaktadır. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve de doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Aylık ya da yıllık olarak iki şekilde üyelik işlemini tanımlayabilirsiniz. Dilerseniz aylık olarak ödemeler banka ya da kredi kartınızdan çekilir veya yıllık ücreti ödeyerek bir sene boyunca Prime ayrıcalıklarından yaralanma olanağına sahip olabilirsiniz.

Yalnızca sınırlı bir süre için geçerli olan bitmeden yakala fırsatlarına 30 dakika öncesinden erişim ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.  Ayrıca, üyelik işlemi ile yalnızca Prime üyelerine özel olarak sunulan indirimlerden ve ayrıcalıklı günlerden yararlanma imkanını elde edebilirsiniz.

30 gün boyunca ücretsiz deneme fırsatı ile tüm Amazon Prime’da bulunan içerikleri inceleyebilir, onlar hakkında fikir edinebilir ve indirimlerden, kampanyalardan da faydalanabilirsiniz. Üyeliğinizi sürdürmek isterseniz de ek olarak yapmanız gereken herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Üyelik işleminde belirttiğiniz bilgiler ile bir sonraki ay kredi kartınızdan çekim işlemi gerçekleşecek ve de üyeliğiniz sürmeye devam edecektir.

Dilediğiniz zaman da üyeliğinizi iptal etme şansınız bulunmaktadır. Böylece aylık ödeme avantajı ile istediğiniz zaman Amazon abonelik iptal işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kural olarak kullanıcıların yılda sadece bir defa ücretsiz deneme hakkı bulunmaktadır. Üyeliğinizin iptalinden sonra tekrar deneme kararı verirseniz ücretsiz faydalanmak için bir yıl süre ile beklemeniz gerekmektedir. Aksi halde ücretli bir şekilde üyelik yapmış olursunuz. Akabinde de geçen bir yılın ardından tekrar 30 gün süreyle kullanabileceğiniz ücretsiz deneme şansınız olacaktır.

Herhangi bir Amazon üyeliğiniz varsa, o üyelik ile Prime’a giriş yapabilirsiniz. Daha önce bir ürün satın almak için Amazon üyeliğini kullandıysanız ve kredi veya banka kartının kaydını sağladıysanız, kart otomatik olarak Amazon Prime üyelik işlemlerinde çıkacaktır. Bu nedenle birkaç saniye içinde başka bir bilgi girmeye gerek kalmadan Amazon Prime’a üyelik işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bunun yanında, banka ya da kredi kartını değiştirme fırsatınız da bu işlemler sırasında bulunmaktadır.

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Öncelikle Amazon Prime’ı satın aldıktan sonra özelliklerini kullanmadan iptal etmek isterseniz, bu noktada firma tam fiyat garantisi sunmaktadır. Diğer bir deyişle, Amazon Prime aboneliği otomatik olarak yenilendiğinde ya da iptal etmeyi unuttuğunuzda ve bu aradaki sürede de kullanım sağlamadıysanız ödenen ücreti geri alabilirsiniz.

İstediğiniz zaman Amazon Prime aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Amazon müşteri temsilcisi o ayın abonelik ücretini iade etmektedir.

Amazon Prime üyeliğini iptal etmek için yapılması gerekenler arasında öncelikle Amazon Prime hesabına giriş yapmanız bulunmaktadır.

Giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan hesap ve listeler bölümünden prime üyeliği seçilmelidir. Prime üyeliği seçildikten sonra sol üstte yer alan üyeliği sonlandır seçeneği tıklanmalı ve iptal isteği tarafınızdan onaylanmalıdır. Bu adımlar sonunda üyeliğiniz iptal edilecektir.

Üyeliğinizi sonlandırma butonunun yanında Avantajlar bölümü yer almaktadır ve orada da üyeliğinizin kalan süresi için ne kadar iade edileceğine yönelik bir açıklama bulunmaktadır. Buradaki açıklamaya göre ne kadar geri ödeme alacağınızı öğrenebilir ve ona göre takibini sağlayabilirsiniz.

Aboneliğinizi iptal ettiğinizde Twitch Prime üyeliğiniz de son bulmaktadır. Ancak yine de Amazon web sitesi üzerinden üyeliklerinizin durumunu kontrol etmeniz her ihtimale karşı oldukça yararlı olacaktır.

Amazon ya da Amazon Prime ve diğer olanakları, üyelik ya da üyelik iptali ile ilgili bilgilere 7/24 müşteri hizmetleri departmanı üzerinden e-posta, canlı destek ya da telefon ile ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek
müşteri hizmetleri hepsiburada iletişim hepsiburada iletişim papara müşteri hizmetleri