Bayilik Başvuruları

Akbil Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Akbil Bayiliği Almak İçin Neler Gerekli

Akbil bayilik başvurusu akbil bayiliği alma iş kurmak isteyen ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen kişilerin araştırdığı ve merak ettiği konuların başında gelmektedir. Günlük hayta temasın azaltılması ve işlemlerin daha pratik hızlı bir şekilde yapılması için temassız işlemler hayatın her alanında daha da yaygınlaşmaktadır. Toplu taşıma araçlarında kullanılan akbil uygulaması da pratiklik kazandırmak ve temasın en aza indirilmesini sağlamaktadır ancak akbillerin dolumunun düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Akbil dolumlarının yapıldığı akbil bayilikleri oluşturmak isteyen kişilerin ise anlaşmalı olan belediyeye başvuruda bulunması ve gerekli olan yerlere müracaat etmeleri gerekmektedir. Tüm başvuruların eksiksiz yapılmasının ardından ise başvuru sürecinin sonucunun beklenmesi ve daha sonrasında belgeleri tamamlayarak bayiliklerin açılma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İETT Akbil Bayilik Başvurusu Yapma

Akbil Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Akbil Bayiliği Alma : 2 farklı başvuru yöntemi bulunmaktadır. Bu başvuru yöntemleri; akbil bayilik online başvuru ve akbil bayiliği bireysel başvuru olarak belirtebiliriz. Akbil bayiliği online başvuru; İnternet üzerinden akbil dolum bayilik başvuru formu doldurarak bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbil dolum bayiliği Başvuru işleminizi online bir şekilde yapmış olduğunuz takdirde, şifreniz ile başvuru durumunuzu takip etmenizin yanı sıra, zaman dan da tasarruf edebilirsiniz.

Başvurunuz işlem görmeye başladığında, görevli olarak çalışmakta olan akbil ekibi, kısa bir zaman içerisinde satış yapacak olduğunuz noktayı ziyaret ederek, iş yerinin uygunluğunu belgeleyerek onay işlemini başlatacaktır.

Akbil bayi Bireysel başvuru durumunda ise; Bayilik talep formu doldurularak,  0 212 252 10 16 numarasına fax çekebilir ya da bayidestek@iett. gov. tr adresine e- posta ile gönderilebilmektedir. Bunların dışında akbil bayilik başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna cevap arayanlar, 0 212 252 10 16 numaralı akbil firmasına bağlanarak, istedikleri sorunun cevabını alabilmektedirler.

Konu ile alakalı olan akbil dolum bayiliği teminat var mı  veyaakbil bayilik ücreti ne kadar sorusunun cevabını yazımızın sonunda bulabilirsiniz. Ayrıca bir iş kuran kişi olarak veya bir işi niyetlenen kişi sonunda para kazanacaktır. Bundan dolayı akbil dolum bayiliği ne kadar kazandırır gibi soruyu da bu konuya değinmekte fayda olduğunu düşündük..

Akbil bayiliği nasıl alınır ile ilgili aklınıza da olan sorunların hemen hemen bir çoğunu bu yazımızda bula bileceksiniz.

Akbil Bayiliği Alma Şartları

Akbil bayilik şartları: elektronik bayilik için birkaç şartın gerçekleşmesi gerekmektedir. Söz akbil dolum bayiliği şartları  aşağıda listelenmiştir:

 • Türk cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir
 • Önceden İETT tarafından aynı kişi ya da mekana satış yapılmak için bayilik verilmiş ise, bu açılmış olan bayiliğin sahtecilik ya da sahtekarlık sebepleri ile kapatılmış olmaması gerekmektedir.
 • Vergi mükellefi olması gerekmektedir.
 • İş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmalıdır.

Akbil Bayiliği Tüzel Kişiler İçin İstenilen Belgeler

İETT akbil bayiliği alma şartları için tüzel kişilerde bir kaç tane daha ek belge istemektedir. Akbil bayiliği için ne gerekli, hangi belgeler lazım diye bir soruda aklınıza takılmaması için listeye göz atmanızda fayda vardır. Akbil bayiliği için gerekli belgeler aşağıda belirtilmiştir.

 • Şirket sözleşmesi
 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Yetki belgesi
 • İş yeri açma ruhsatı

Akbil Bayiliği İçin Gerekmekte Olan İş Yeri Lokasyonu

Akbil bayi dolum yerleri genellikle seçilirken haliyle ulaşım merkezlerine ola bildiğince yakın, kalabalık ve insanların orayı tercih edeceği yüksek yerler seçilmelidir.

 • Akbil dolum bayiliği verilecek olan tesisin fiziki durumu, konumu ve yolcular açısından kolay bir şekilde erişilebilirliğin olması
 • Alkollü eğlence mekanları, kumar ve diğer benzeri oyunlar oynatılan mekanlara bayilik verilmemektedir
 • Toplum içerisinde her kesim için ulaşılabilir olmalıdır
 • Mümkün oldukça durak bulunan yerlere yakın ve görülür bir yer de olmalıdır
 • Akbil kartların dolum ve satış yapılacağı bölüm ayrı olmamalıdır. Bunun yanı sıra 18 yaş altı grubun giremeyeceği, toplum ve aile yapısına zarar veren, kumar oyunlarına teşvik edici şans oyunları satılan bir mekan olmaması gerekmektedir.

Akbil Bayilik Onayından Sonra Yapılması Gereken İşlemler

Akbil dolum bayiliğini aldım şimdi ne yapmam gerekli :Akbil dolum bayiliği hakkı elde ettikten sonra ve bayilik belgesini aldıktan sonra, yetkili firma tarafına müracaat ederek, kullanılacak olan cihaz ve ekipmanları fiyatını ödeyerek temin etmelidir. Bayilik onayından sonra yapılması gereken işlemler; bayilik, herhangi bir neden ile iptal edilir ise, temin edilmiş cihazlar sağlam bir şekilde firmaya teslim edilmelidir.

Sözleşme üzerinde cihaz depozitosu, bankaya yatırılmış olan akbil dolum bayiliği teminat  bedelinin belirtilmesi gerekmektedir. Depozitonun yıllık AKDOM anlaşma yapmaması,İETT tarafından imzalanması ve depozito ve kullanım kesinti oranları, net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.

Alınan cihazların çalınması ya da herhangi bir sebep ile imha olunması halinde, bayi konuya ilişkin olarak belge ile İETT’ den yazılı belge alarak yetkili firmaya müracaat etmelidir. Belirli bir ücret karşılığında yeni bir dolum cihazı satın almalıdır. Bayi imha olan ya da çalınan cihaz için herhangi bir bedel talebinde bulunamamaktadır.

Bayi elektronik kart dolum cihazının herhangi bir sebep ile bozulması halinde, bayi sorumlusuna bilgi verilir ve tamirat işlemi için cihazı yetkili firmaya götürmektedir. AKDOM bayi ve cihazlarının tamir işlemi yetkili bayi tarafından yapılmaktadır.

Bayi elektronik kart satış işlemine başlamadan önce, elektronik kart satmakta olduğuna dair tabelayı dıştan kolay bir şekilde görülmesi için asmalıdır. Aynı zaman da bayi sorumluları herhangi bir bayilik belgesi talep etmesi durumunda belgeleri ibraz etmek zorundadır.

Akbil Dolum Bayiliği İletişim

Akbil bayilik iletişim kurmak için 0 212 252 10 16 numarasına fax çekebilir ya da bayidestek@iett. gov. tr adresine e- posta bilirsiniz. Bunların dışında akbil bayilik başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna cevap arayanlar, 0 212 252 10 16

Akbil Bayi Çalışma Saatleri

Bunun için bir standart yoktur. Akbil satışı yapan kimi yerler 24 saat esasına göre satış yapmaktadırlar.

Akbil Bayiliği Ne Kadar Kazandırıyor

Akbil bayilik kar oranı  veya bayi kar marjı çok yüksek bir değer değildir. Bu gibi yerler çok fazla satış yaptığından sürümden kazanmaktadırlar. Akbil bayiliği kar marjı tabi hiç  yok demek yanlış olur. Bu işi yapanlar genellikle başka satış yaptıkları ürünlerin yanında da bu ürünü satmaktadırlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek iptal etmek
müşteri hizmetleri hepsiburada iletişim hepsiburada iletişim papara müşteri hizmetleri